אמא שלי, דניאלה להבי


תצוגת האופנה שלנו בשבוע האופנה גינדי תל אביב היתה אחד הרגעים המרגשים והחשובים שידענו. התצוגה הזו, שנקבעה הרבה מאוד זמן מראש, נערכה לפני שנתיים, רק שלושה חודשים לאחר מותה של אמא שלי, דניאלה להבי.

936644_10151813902147967_592493181_n

התלבטנו רבות. להציג או לבטל. ואם להציג, איך?
אמא שלי תמיד האמינה שאופטימיות מנצחת. היא מאוד רצתה שהחלום המיוחד שלה ימשיך להתגשם, גם בלעדיה. אחרי יותר מעשור שבו עבדתי לצידה במותג המופלא שהקימה, עברו אלי המושכות. החלטתי שהדבר הנכון לעשות יהיה להמשיך ולהגשים את החלום שלה – ולהמשיך קדימה.

אמא שלי התחילה את מפעל חייה מתוך חלום, לפני 24 שנה. היתה לי הזכות לגדול בזרועותיה של אמא מסורה ויצירתית, שהחליטה ללכת באומץ אחרי הלב, ולבד לגמרי, בעשר אצבעותיה, הקימה את אחד מבתי האופנה החשובים בארץ.

אני מלווה את המותג של אמא שלי מתחילת הדרך, מאז שהייתי ילד. למדתי שני תארים, אבל את השיעורים הכי חשובים למדתי מאמא שלי. על הגינות, על חריצות, על צניעות ומסירות, על איכות, יצירה, אהבה ורוחב לב.

400961_10151032455477967_1161942739_n

אמא שלי היתה אשה עם המון אומץ בתחילת שנות התשעים, בעולם של גברים שלא שלא קיבל אותה בקלות. לעולם לא אשכח איך היא סחבה, לבד לגמרי, גלילים כבדים של בדים ועורות. היא ישבה כל לילה על מכונת התפירה, ובבוקר היינו יוצאים יחד, אני אל בית הספר, והיא לסיבוב על אופניים בין החנויות שבהן מכרה את התיקים שלה.
כשהתבגרתי הצטרפתי לבית האופנה של אמא שלי בהתחלה כעובד מחסן במשכורת מינימום. ״קודם תוכיח שאתה רציני״ היא אמרה לי. כעבור זמן, הפכתי לשותף מלא, ולבסוף למנכ״ל החברה, ושותף קריאטיבי ליצירת הקולקציות.

***

בחזרה אל תצוגת האופנה שלנו. אחרי התלבטויות רבות, בחרנו להציג לראשונה על המסלול מחווה למפעל חייה של אמא שלי. לפרוש את החלומות שחלמה, שהלכו והתגשמו והפכו ממכונת התפירה במבטח למפעל מפואר שכולל היום 12 חנויות בכל הארץ, ו150 נקודות מכירה ברחבי העולם.
חילקנו את התצוגה לשניים: החלק הראשון יצר הומאז׳ לקולקציות הכי איקוניות שהיא עיצבה, והשנייה, מפנה את המבט אל העתיד, אל דור ההמשך – כמו שהיא תמיד רצתה וחלמה שייקרה.

 מרגע תחילת העבודה על האירוע, רציתי למצוא דרך מיוחדת ושונה לספר דרכה את הסיפור של אמא שלי.

את התצוגה פתחנו עם סרטון אנימציה שנכתב ונוצר במיוחד לתצוגה. יצרנו אותו בהשראת הדואט המרגש 'Unforgettable', שהקליטה נטלי קול עם אבא שלה, נאט קינג קול, 30 שנה אחרי מותו. חלקי משפטים ומילים שאמרה בראיון שאליו הצטלמה אמא שלי שנה לפני מותה הפך לשיחה דמיונית ביני ובינה. שיחה מרגשת בין העבר והעתיד, שבכל רגע מהעשיה שלי, מהדהדת בתוכי.

לצפייה בסרטון הקליקי כאן>>

שלך,

אורי.

לפוסטים נוספים בבלוג>>

 

 

שלחו לנו הודעה