אמנות הנעליים

נעליים תמיד הקסימו את אמא שלי, וכנראה שזה גנטי כי האהבה לנעליים עברה גם אלי בירושה…

מה יש בהן, בפריט הזה, שגורם לנו להתהפנט? האם הן יכולות להיות יצירת אמנות? תערוכת הנעליים האמנותיות שבה לקחנו חלק בניו יורק – AWalkofArt של בצלאל-  יצאה לחקור בדיוק את השאלה הזו, והחזירה אותי למסע נוסטלגי בעקבות נעליים – הפריט שבזכותו אמא שלי נכנסה לעולם האופנה.

Shahar Petel, The S Project, Photographer Ronen Lehrer, Mentor Eliora Ginsburg

Shahar Petel, The S Project, Photographer Ronen Lehrer
מתוך התערוכה A Walk of Art: Visionary Shoes, בניו יורק

את התערוכה החדשה יזמה אגודת ידידי בצלאל בארה״ב, במטרה לחשוף את הישגי המעצבים והאמנים הבולטים ביותר בישראל ובעולם בתחום יצירת הנעליים, כולם סטודנטים ובוגרי בצלאל.

Nimrod Gilo, The Beauty of the Temporary in Life, 2015-2016, Photographer Alon Reuveni, Mentor Eliora Ginsburg
מתוך התערוכה A Walk of Art: Visionary Shoes, בניו יורק

בסוף שנות השמונים אמא שלי הלכה ללמוד עיצוב מוצר בבצלאל כי היא חיפשה משהו שהוא מצד אחד אמנותי אבל גם שימושי, כי אבל באותה התקופה – ובמיוחד בבית שגדלה בו – זה היה נחשב מקצוע ״לא רציני״. עיצוב תעשייתי היה בשבילה השילוב המושלם בין אמנות לשימושיות, אבל כשסיימה את הלימודים הבינה שמה שממעניין אותה באמת זה אופנה. וכך היא הגיעה לחברת ״קליגולה״ ושם התאהבה בעולם הנעליים. שנים מאוחר יותר, כשפתחה את החנות הראשונה שלה בבזל בתל אביב, היא חזרה לאהבה הראשונה שלה – הנעליים.

Gal Souva, Jenga, 2015, Photographer Roni Mattes
מתוך התערוכה A Walk of Art: Visionary Shoes, בניו יורק

 כשהוזמנו לקחת חלק בתערוכת הנעליים של בצלאל, זו היתה הזדמנות בשבילי להמשיך ולתמוך בבתי הספר לעיצוב בישראל. בשנים האחרונות, כפי שהענקנו חסות לתערוכה, אנחנו מעניקים גם חסות לקורסים ומכונות חדשות בבצלאל, ומעניקים מלגות לימודים גם בבצלאל וגם בשנקר.

אנחנו גאים גם להמשיך ולהעסיק בוגרי בצלאל, ואחת המציגות הבולטות בתערוכה – איה פלדמן -  הגיעה אלינו לסטודיו הישר מלימודיה בבצלאל.

Aya Feldman, HyBird, 2016, Photographer Talya Crudo, Mentor Eliora Ginsburg 3 s

Aya Feldman, HyBird, 2016, Photographer Talya Crudo
מתוך התערוכה A Walk of Art: Visionary Shoes, בניו יורק

כבוגרת גאה, לבצלאל תמיד נשאר מקום מיוחד וחשוב בליבה וביצירה של דניאלה, שנבחרה לאחת מ-100 הבוגרות החשובות ביותר של בצלאל.

 

החשיפה של בצלאל בניו יורק מתחברת בשבילי באופן ישיר לעשייה שלנו בחו״ל, והאמונה שלנו שיש מקום של כבוד ליצירה ישראלית גם מעבר לים. אחרי חמש שנים מדהימות יש לנו הכבוד להשיק העונה את קולקציית הנעליים שלנו בבלומניגדיילס העונה – מהלך שמסמן את הכניסה הרשמית של הנעליים לשוק האמריקאי.

אין לי מילים להסביר כמה אני מתרגש….

שלכן, אורי

 

 

שלחו לנו הודעה