בתים מבפנים: הבית של אורי להבי

לא מזמן פנו אלי והציעו לי להשתתף באירוע הקרוב של בתים מבפנים.
בתחילה התלבטתי. אני אוהב מאוד לארח אצלי בדירה, אבל לפתוח את הדלתות של המקום האהוב עלי בפני אורחים מבחוץ זו משימה קצת שונה. לבסוף החלטתי שהדירה שלי היא חלק ממי שאני, מהחיים שלי, ומכיוון שהחיים האישיים והמקצועיים שלי תמיד שלובים זה בזה, יש לה סיפור אישי שאני שמח לשתף ולספר עליו.

המון זמן חיפשתי את הדירה שלי.
אמא שלי אמרה לי פעם: ״את מה שבתוך הבית תמיד אפשר להחליף. אבל את מה שבחוץ אי אפשר. תבחר את הבית שלך לפי מה שרואים מהחלונות״. וכך עשיתי. חיפשתי בית שהכל מסביב יהיה ירוק – והדירה הזו, שמוקפת בעצים ירוקים ושטופה אור טבעי מהחלונות הגדולים שבסלון – כבשה את לבי והזכירה לי את מה שאמא שלי אמרה. מצחיק שהדירה הזו נמצאת בדיוק באותו הרחוב בו ניצב עד היום בית הספר היסודי שלי.

DSC_6742s

את הדירה תכננו האדריכלים פיליפ טומנאק וקרינה טולמן, שאחראים על עיצוב  13 החנויות שלנו מאז שנת 2007. אחרי יותר מ-13 פרויקטים משותפים הם כבר מכירים אותי כל כך טוב, ופיתחנו שפה משותפת וטעם דומה – ואפשר לראות בדירה למשל חומר לשיש כמו השולחן המרכזי בחנות ברוטשילד, או ארון שאפשר למצוא בחנות שלנו בקניון רמת אביב. העבודה זרמה בקלות רבה, אך אין ספק שבית פרטי שונה מפרויקט מקצועי – היה מצחיק לחשוף בפניהם הרגלים אישיים כמו למשל איך אני אוהב לבשל בבית או לראות סרט בערב.

DSC_6866

הריהוט בבית הוא אוסף שנבנה במשך הרבה שנים, מכל מיני מקומות בעולם. כל פריט הוא בעל משמעות. אני לא מאמין בללכת לקנות את כל הרהיטים בבת אחת – ריהוט בעיני הוא אוסף, והזמן הוא מעניק לו אישיות. למשל כיסא נדנדה מעץ והדום שקיבלתי פעם מאמא שלי שריפדה אותו בעור בהטבעת קרוקו – סימן ההיכר המובהק של תיקי דניאלה להבי. או ציור של משה מוקדי, שקיבלתי מסבא שלי – ציור שאהבתי מאז שהייתי ילד.

אומרים שהבית הוא היכן שנמצא הלב. והלב שלי תמיד נמצא גם בסטודיו וגם בבית. ובאופן כמעט טבעי, מאז שעברתי לגור בבית הזה, הדירה משמשת גם כמקום מיפגש קבוע למעצבי הסטודיו של דניאלה להבי, והוא אפילו הפך למקור השראה לקולקציות השונות שלנו.

אני מזמין אתכם לבוא להגיד לי שלום בסוף השבוע המיוחד של בתים מבפנים ת"א-יפו 2016:

אוליפנט 12, תל-אביב
יום שישי – 27/5 15:00-18:00
יום שבת- 28/5 11:00-14:00

להתראות בבית,

אורי

לפוסטים נוספים בבלוג>>

 

שלחו לנו הודעה