יום האם האמיצה

ביום האם שצויין בתחילת החודש התראיינה יוצרת הטלויזיה האגדית שונדה ריימס (האנטומיה של גריי) אצל אופרה ווינפרי, ואמרה דבר מעניין במיוחד על כרטיסי הברכה הקלאסיים של יום האם. ריימס, אם חד הורית שמגדלת שלושה ילדים שמה לב שכמעט כל כרטיסי הברכה אומרים דברים כמו 'אמא, נתת כל כך הרבה בשבילי. עבדת כל כך קשה בשבילי. הקרבת כל כך הרבה למעני, היית נהדרת ונתת לי הכל״

בתוכנית של אופרה ריימס שאלה, "איפה כרטיס הברכה שאומר, 'אמא, לימדת אותי איך להיות חזקה. אמא, לימדת אותי איך להתפרנס. אמא, לימדת אותי איך לעמוד על שלי ולא לסגת.״

כמה צודקת שונדה ריימס. היא הזכירה לי את הסיפור של החנות שלנו ברחוב בבזל בתל אביב – חנות שיש לה משמעות מיוחדת עבורי.
בדיוק לפני 15 שנה אמא שלי פתחה לבדה את החנות הזו – החנות הראשונה של דניאלה להבי אי פעם. אחרי עשר שנים של מכירה לחנויות של אחרים, היא החליטה לצאת לדרך עצמאית.
מצאתי אפילו בארכיון שלנו תמונה של החנות בימי פתיחתה:

image001

מאז הרשת הלכה וגדלה, סיטונאים בארץ כבר אין, ולנו יש כבר 13 חנויות בכל רחבי ישראל ו-150 נקודות בארה״ב.
בזל עדיין ותמיד תהיה החנות הראשונה, ובכל שנה אני נזכר מחדש בהתרגשות הגדולה של שנת 2001. המון זמן לא רציתי לעשות בה שום שינוי, אבל אחרי 15 שנה הרגע הגיע, והפעם אני זה שאזר אומץ וסגרנו את החנות למשך חודש לשיפוצים. בחודש שעבר בזל נפתחה מחדש, כפולה בגודלה, יפה יותר וזוהרת מתמיד.
חגגנו בהשקה מרגשת את הפתיחה, אליה הגיעו המון חברים מתעשיית האופנה ולקוחות נאמנות שהקיפו אותנו באהבה.
אתמול כשביקרתי בחנות בביקור מזדמן, חשבתי עד כמה המקום הזה הוא סמל לשיעור בלתי נשכח לחיים שקיבלתי מאמא שלי, ועליו אני מודה לה מדי יום – על שלימדה אותי להגשים חלומות, וללכת איתם תמיד עד הסוף, ובאהבה גדולה.

DSC_7300

 

למילאנו באהבה

למי שמתכנן לבקר באיטליה בקיץ הקרוב, ממליץ בחום לשלב בביקור את מילאנו. נכון שבהשואה לרומא, פירנצה או ונציה, מילאנו נחשבה שנים לעיר האפרורית והמשעממת באיטליה, אבל בשנים האחרונות העיר עוברת מהפך והופכת לבירת עיצוב ואמנות מודרנית. אחד המוזאונים המדוברים הוא פונדציונה פראדה שנפתח ב- 1993 ותוכנן על ידי רם קולהאס.

IMG_4851

זהו מוזיאון מופלא שאפשר להעביר בו בכיף חצי יום, ואני במיוחד ממליץ לא לפספס את הסרטים המוקרנים באולם ההקרנה ואת הקפיטריה של הבמאי וס אנדרסון שגורמת להרגיש לרגע אי שם בין המטבח של משפחת טננבאום לבין הלובי של גרנד הוטל בודפשט.

 הטיפ השבועיאיך להרחיב נעליים לוחצות?

נעל עור מתרחבת. אני יודע שזה נשמע כמו קלישאה, וזה נשמע לנו שמוכרות תמיד אומרות את זה כדי לשכנע אותך לקחת נעל שקטנה עליך רק כי אין לה במלאי את המידה. אז נכון שלהתארך הנעל לא תוכל לעולם, אבל לרוחב היא בהחלט כן יכולה לגדול, וגמישות זו אחת התכונות היפות של נעלי עור. יש כל מיני שיטות להרחבה – מכונות ואפילו ספריי, אבל השיטה הטובה ביותר היא דווקא שיטת סבתא:

לגרוב גרבי מגבת עבות, לנעול את הנעליים הצרות, ולשבת לראות סרט או לקרוא ספר למשך שעתיים. הנעל תתרחב בעדינות ובהתאם לרוחב הרגל שלך, ואם זה לא התרחב מספיק, תמיד אפשר לשלוח לסנדלר להרחבה במכונה.

 סופ"ש נעים,
אורי

לפוסטים נוספים בבלוג>>

 

שלחו לנו הודעה