לתיקי הגב באהבה

בכמה העונות האחרונות, בכל פעם שאני קורא ש״העונה תיק הגב עושה קאמבק״ אני מחייך לעצמי. זה משמח אותי, כי תיק הגב הוא התיק שאמא שלי הכי אהבה לעצב, כבר מהרגע שהקימה את בית דניאלה להבי, בתחילת שנות התשעים. בשנים הראשונות לא מעט מבקרים הרימו גבה. מה פתאום תיק גב? אבל היא מעולם לא ויתרה, ומאז, בכל עונה, ללא יוצא מן הכלל, היא עיצבה סדרה של תיקי גב.

    trio(בתמונות: תיקי גב מ2008 ועד היום)

למה היא כל כך אהבה תיקי גב?

נתחיל בעובדה שהיא היתה אשה שהיא תמיד בתנועה. אשה חזקה שניהלה עסק בתקופה שבה עדיין לא מעט גברים הטילו ספק ביכולתה להצליח. היא היתה נוסעת על האופניים שלה ברחבי העיר, מפזרת תיקים בין החנויות בהן מכרה, סוחבת גלילי בדים. אהבה שנוח לה, שהכל נישא על הגב. אהבה שהידיים שלה היו חופשיות, לגעת בחומר, לדווש, לצלם, לעצור לרגע לכתוב מחשבה חשובה. היא לא אהבה שיש מבחר כל כך מועט של תיקים יפים, מעוצבים, שלא מוותרים לרגע על הסטייל למרות הפונקציונליות. והיא החליטה לעשות מעשה.

היא אהבה תיקי גב גם כי היא אהבה לטייל. מצלמה בתיק, יומן לרשום סקיצות. בין עם בשדרה בעיר או במסע לעוד עיר שחלמה לבקר בה בעולם, היא אהבה שהתיק שלה מלווה אותה למסע, עם החלוקה הפנימית המושלמת, עם הרצועות הנוחות, ועם טוויסט שיזכיר לה שהיא בחופש, וכמה כיף זה להרגיש לבושה היטב גם בטיול.

בשנים האחרונות תיק הגב הפך להיות גם הפתרון המושלם לנשים שעובדות, וגם לומדות. הלפ טופ, האייפד, הקלסרים, המחברות והמאמרים שצריך כדי להיות מנהלת, בעלת עסק, או בדרך לתואר – לכולם היא תכננה מקום מושלם, עם תאים יעודיים וחשיבה על כל פרט וחפץ. כי גם הדרך לתואר או ליום עבודה תובעני, צריכה להיות מלווה בתיק שהוא גם נוח, וגם הצהרה אופנתית.

תיק גב, היא האמינה, הוא הרבה מעבר לתיק גב. הוא תיק שמסמל חיים של עשייה, של תנועה, של יצירה. חיים של למידה, של צמיחה, של התקדמות וחשיבה הלאה. תיק שמעניק עוצמה ומאפשר לנשים לצעוד קדימה, הרחק מדיעות קדומות ומוסכמות חברתיות. תיק גב זהו תיק שמסמל חופש, פיזי וגם רגשי. תיק שכל אשה צריכה לפחות אחד כמותו בארון. ואין שום סיבה שהתיק הזה לא יהיה לא רק נוח ושימושי, אלא גם יפה, אופנתי, ומלא סטייל. היום אני מאמין שאמא שלי גם ידעה לקרוא את המפה, ולראות שתיק הגב צריך ויכול להפוך לפריט אופנתי משמעותי – ולא רק אצלנו. בשנים האחרונות, בהן הפריטים שלנו נמכרים במעל 150 נקודות מכירה מעבר לים, תיקי הגב שלנו מנצחים במכירות – גם מעבר לים, במעל 150 נקודות מכירה בארה"ב, ובראשן אנת'רופולוג'י בשדרה החמישית בניו יורק.

את החלומות פורצי הדרך של אמא שלי אני ממשיך מגשים היום. אז לכבוד תיק הגב, הקמנו את חנות הפופ אפ החדשה שלנו, שמוקדשת כל כולה לתיקי גב!

לכבוד הקמת החנות, חזרנו אל ארכיון התיקים שעיצבה דניאלה להבי, ובחרנו מתוכם את התיקים האהובים ביותר בתולדות המותג. לכל תיק יצרנו מחווה של מהדורות מוגבלות ופריטי one of יחידים ומיוחדים, בשילובי טקסטורות מושלמים לחורף.

שלא באופן מקרי, את חנות הפופ-אפ הקמנו בחנות הראשונה שאמא שלי פתחה – ברחוב בזל 34, בתל אביב.

החנות תישאר פתוחה עד ה-31.12, ואני מתרגש להזמין אתכן לבקר.

שלכן,
אורי

לפוסטים נוספים בבלוג>>

שלחו לנו הודעה