הסיפור מאחורי הVINTAGE

זכרונות מקולקציית ברידג'
אורי להבי מספר על קולקציית הוינטג׳ החדשה

 פעם בשנה, צוות העיצוב ואני צוללים אל ארכיון האוצרות של אמא שלי. זהו אוסף ובו מאות תיקים ואביזרים שהיא ידעה, בחושיה המחודדים, שצריך לשמור עליו מכל משמר – ארכיון כל הקולקציות שיצרה, עליו שמרה בקפידה במשך יותר משני עשורים.

 

פעם שנה אני נכנס אל הארכיון, ומתאהב מחדש. התיקים, כמו אוצרות שמחכים להתגלות, מספרים לנו סיפורים, מעוררים זכרונות, מזכירים לנו ומחדדים את חשיבות כתב היד המובהק של מעצב האופנה, ואת משמעות העשייה שלנו – זה כבר 26 שנה שכל תיק שלנו מעוצב ומיוצר בישראל, ללא פשרות.

מדי שנה אנחנו בוחרים קולקציה איקונית ובלתי נשכחת אחת, ומפיחים בה חיים חדשים, והפעם בחרנו ליצור קולקציית מחווה ל״ברדיג'״: אחת הקולקציות האהובות ופורצות הדרך ביותר של דניאלה להבי.
כתבה לבלוג1

ברידג' נוצרה בשנת 1995, ממש התחלת הקריירה של אמא שלי. היא זיהתה אז שבתחום התיקים אין היצע אמיתי ואופנתי לנשות קריירה. לגברים כמובן שהיה מבחר אינסופי, אבל אי שם בתחילת הניינטיז, עיצוב לאשה קרייריסטית שגם אוהבת אופנה עדיין לא היה מושג מובן מאליו. דניאלה הבינה ששם בדיוק היא צריכה לפעול: להעניק לנשים עובדות את הפריט החשוב הזה, שיהיה לא רק נוח ככל האפשר, אלא גם מעוצב ואופנתי. 

 כתבה לבלוג2

את ברידג' עיצבה דניאלה מעורות ייחודיים, ובכתב ידה המובהק שמלווה אותנו עד היום: עיצובים שימושיים ונוחים, עורות רכים ובגדלים יוצאי דופן. בקולקציית ברידג' היא הצליחה ליצור שילוב מנצח: היא חיברה בין פשטות וניקיון עיצובי לבין יצירת פריט שהוא חדשני ופורץ דרך, והשילוב הזה היה סוד הקסם של הקולקציה, וגם סוד ההצלחה שלה.

 בהסתכלות לאחור, ברידג' היא גם ללא ספק הקולקציה שבזכותה התפרסמה דניאלה לראשונה, והציבה אותה בחזית עולם האופנה – העיתונות שיבחה את העיצובים והסיקורים שלה, שגם אותם מצאנו בארכיון, ממחישים את ייחודה. ״פעם בשנה מגיע לאמא תיק אמיתי, תיק אופנתי של המעצבת דניאלה להבי.

תיקי וינטג' לבלוג

הקולקציה החדשה שאנחנו משיקים היא כולה מחווה לברידג': קולקציה בת ארבעה דגמים, בשלושה צבעים, בהשראת הקולקציה המקורית: שחור, ירוק וקאמל.

 

בתמונה: כל צוות דניאלה להבי האהוב שלנו, מדגמנים את ״ברידג'״.

 וינטג' ממומן לפייס2

לפוסטים נוספים בבלוג>>

שלחו לנו הודעה